Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4 posty 22 komentarze

Z partyjnego frontu

Madziar Sekator - Płynie we mnie kropla węgierskiej krwi. Działam u źródeł i jestem doskonale poinformowany

Walki frakcyjne

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tylko kretyn traktuje blogi niepoważnie, małobystry przeciętniak poważnie, a mądry człowiek je wykorzystuje do swoich celów.

Ja jestem mądry. Czasem nawet zbyt mądry vulgo: nielubiany - co nie oznacza, że będę pisał nieprawdę.

Jest tak:

Na przełomie stycznia i lutego br., po kolejnej miesięcznicy smoleńskiej, Sakiewicz z Gazety Polskiej się zorientował, że w przeszło połowie kraju struktury terenowe jego Klubów GP są silniejsze, lepiej zorganizowane i bardziej aktywne niż struktury PiS. Ba, okazało się, że są tereny gdzie PiS struktur nie posiada, ponieważ posiada tam działaczy, którzy są na tyle osobiście blisko Jarosławowi, że stać ich na gównorobienie. Tak jest w Łodzi, gdzie po śmierci Marka rządzi niepodzielnie przekupa Goss, królowa ziółek dla Mamy Prezesa, której jak na razie tylko Waszczykowskiego nie udało się utemperować. Brak struktur, ludzi do roboty, polotu, chęci do pracy i permanentne rozglądanie się ne boki. Cel: upieprzyć każdego zdolniejszego. Ergo: wszystkich.

Takich miejsc jak Łódź jest w PiS zbyt wiele. W tych miejscach kluby GP to jedyne ośrodki propisowskiej działalności. W  tej sytuacji Sakiewicz wystąpił do Jarosława, o eliminację biernych z terenu i wpisanie na listy wyborcze działaczy z KGP. Trafił jak kulą w płot. Nie wiedział biedaczek, że w sztabie obowiązuje doktryna Lipińskiego, która mówi, że nigdy, w całym kraju, nie wpuszczamy na listy wiecej niż 14-tu spoza struktur. Bo prężni pomocnicy wyborczy są także zagrożeniem (bo prężni), więc w razie rokoszu założą sobie najwyżej Koło Poselskie ale nigdy Klub. Trzeba było zwlekać z odpowiedzią i jednocześnie ostudzić gapolskie głowy. Padła decyzja by od obchodzenia rocznicy Smoleńska w Warszawie odsunąć GP. Myślano o Solidarni2010, oraz Nowym ekranie kojarzonym z Lasem Smoleńskim. Nowy Ekran sie nadawał najlepiej, inicjatywa młoda, nieuwikłana (zdziwieni?) ale łatwa do spacyfikowania w razie czego. Bo młoda, bo oparta o środowisko w którym łatwo o nieufność. To prawdziwa polityka, tym się gra od lat. Lewica ma swoje zaklęcia na seksizm, kolaborację z pisiorami, antypedalizm i antyaborcję - taką łatką pozbywają się niewygodnych zanim urosną w siłę. Po naszej stronie są inne, jeszcze skuteczniejsze sposoby. Póki co niejaki Łazarz, od czasu sprawy Poncka ulubiony autor Jarosława, miał zostać wykorzystany do pogrożenia brudnym paluchem Sakiewiczowi. Padła propozycja by Ekran wszedł w rolę organizatora marszu 10-04-11. Rzecz sie nie udała. Łazarz albo się zorientował, że jest wkrecany w rozbijacką robotę, albo źle z nim rozmawiano. Dość na tym, niejaki Carcajou, sprawny troglodyta zarządzający Lasem Smoleńskim natychmiast pobiegł do Czerwińskiej z KGP z propozyją wspólnej organizacji obchodów. Pierwsza runda na korzyść Sakiewicza.

Jarosław musiał być niezadowolony. Wycofał się z obiecanego bloga na Ekranie i wywiadu. A Sakiewicz zamiast ucałować Łazarza w piętę z wdzięczności, zrozumiał, ze wyrosła mu konkurencja. W ten sposób Ekran ma wrogów po obydwóch stronach (choć nie jest to ani cały PiS ani całe GP).

Kolejnym etapem dyskusji GP-PiS był szantaż. Sakiewicz postanowił zademonstrować swoją siłę. Seria filmów i spendów, zorganizowana iventowo odprawa w Krakowie dla kilkuset delegatów Klubów Gazety Polskiej (ludziom się chciało za własne pieniądze jechać przez całą Polskę, tego w PiS już dawno nie ma), zadyma namiotowa (tu Ewa wykonała kawał roboty) - musiało robić szum i wrażenie na Jarosławie. Pisu jednak nie stać na wojnę z własnymi działaczmi. Jeszcze nie teraz. GP dostalw więc kopa. Gdy szantaż poszedł ostrzejszy - zapowiedź z Trójmiasta powołania swej własnej partii przez KGP (oczywiście Skiewicz natychmiast zdementował, interweniował heh) - kopa poprawiono. Poszło w teren od Jarosława rozwinięcie Stowarzyszenia Lecha Kaczyńskiego którego powolanie to budowanie struktur równoległych, pozyskanie nowych i wstawienie ich potem zamiast biernych i leniwych z terenu, wyciagnięcie ludzi aktywnych z Klubów GP i postawienie Sakiewicza w głupiej sytuacji, tam gdzie stoi ZOMO.

Wtedy jak królik z kapelusza wystrzeliła inicjatywa ruchu politycznego Łazarza. Pomysł ciekawy i do kupienia dla tej frakcji PiS która chce rządzić jak najszybciej. Wbrew pozorom wszyscy wiedzieli, że na taka nową efemerydę, żaden pisior nie zglosuje ale już wyborca PO lub Korwina no i owszem. Dobrze przeprowadzona akcja przez małe al coraz bardziej znaczace medium oceniana była na nawet 10%. Na to nie mógł pozwolić ani Sakiewicz któremu 3 siła tworzona przez kogoś innego wytraca broń z ręki, ani frakcja Macierewicza, prezentująca pogląd Staniszkis i Krasnodebskiego, że władzy nie wolno teraz brać lecz trzeba zachować status quo i dbać o miernych ale wiernych. Tu frakcja myslała głownie o sobie. Podkopywanie Ekranu rozpoczął pewien sługa działający jednocześnie na zamówienie Antoniego i zamówienie KGP, a prowadzący popularny blog. Nie jest tajemnicą, że ten tzw dziennikarz, w latach 2005-2007 awansowany dość zaskakująco i szybko z szeregowca na pułkownika (za współautorstwo raportu dotyczącego WSI) nie wychodzi przed szereg i nie popisuje się inicjatywą. On jest od wykonywania zleconych zadań wskazanych palcem dokładnie. W ten sposób Ekran miał zostać osłabiony w interesie dwóch przeciwników. Znałem sprawę od kulis więc sie jej przyglądalem.

Awantura o Łazarza odwróciła zainteresowanie internautów od dziejącego się na prawdę rozbijania prawicy poprzez narastający konflikt KGP-PiS. Każda strona ma swoje racje. PiS twierdzi, że GP całą swoja popularność zawdzięcza popieraniu Jarosława i sprawie Smoleńska, GP uważa, że tyle czarnej roboty wykonała dla PiS, że powinna zostać doceniona. Poza tym jeśli PiS nie chce brać 45% tylko 33 to GP powalczyo pozostałe 12.

W tej sprawie tylko w jednym Sakiewicz jest bez rozumu, łudzi się, że dotrze do innych wyborców niż PiS. Tymczasem GP stało się po Smoleńsku jednostronnym szmatławcem i organem propagandy, a nie tygodnikiem informacyjnym. To tabloid przy nowym Uważam Rze, a poza tym po pietach depcze mu Gazeta Warszawska (też lepsza, bo nowatorska i wspierana znakomitą Gazetą Finansową) wychodzaca w kolejnych miastach.

Stan na dziś jest taki, że Jarosław wcale nie potrzebuje już GP. Potrzebuje tylko jej ludzi w terenie. Sakiewicz albo przyjdzie na kolanach, albo ucieknie do przodu powołując swoją własną partię, która postraszy PiS i zabierze mu kilka procent. Część PiSu, ta chcąca wygrania wyborów,  bardziej liczyłaby na inicjatywę NE osłabiającą PO a nie PiS, która dać im może koalicjanta. Nie traktuje jej jednak poważnie. Maciarewicz jest wściekły za spoliczkowanie jego pupilka przez NE, a do tego pojawia sie wojsko. A zasada jest taka, że cywile mącą w wojsku a wojsko cywilom. Propozycję jego wykorzystania przyniósł Jarosławowi obrotowy Rysio, jednak Jarosław zbyt boi się zdrady i nie ufa wojskowym. Chętnie jednak by widział jakis nowy projekt polityczny z udziałem wojska, nadzorowany przez jakiegos generała lub polityka z kręgu Stasiaka i Lecha Kaczyńskiego. Tu też mógłby przydać sie NE. Sytuacja jest jednak płynna i się zmienia. Na razie plan jest taki, że władzy w 2011 nie bierzemy. A pisze to dlatego, bo uważam to za piramidalny błąd i namawiam obywateli by sami weszli w pustą przestrzeń. Co może też zmobilizuje Jarosława i doły do działania. Koalicjantem trzeba być mocniejszym a nie słabszym.

Następny odcinek o Bielanie i PJN

KOMENTARZE

 • Zabawne
  Przeczytałem tekst i trzy powyższe komentarze. Zrazu śmieszno, poźniej smutno. Wnisoki wyciągnięte z powyższej lektury zachowam narazie dla siebie.
 • @Łażący Łazarz
  Ja też. Z tekstu wynika, że dałem się ograć. A ja tak bardzo chciałem byśmy jednak tego dnia byli wszyscy razem - bez względu na to, że LS jest w naszych ob-ciachowych mediach wszędzie zamilczany.
 • sprawdzę i dopiero wówczas skomentuję
  pozdr
 • Dość mocno ponaciągane
  według mnie.
 • Dementi
  Robi się coraz ciekawiej: http://niezalezna.pl/10761-kombinacja-operacyjna-%E2%80%9Elazacy-lazarz%E2%80%9D
  Nie ma to jak kulisy kulis :-)
 • @autor
  Mocne. Chodził mi po głowie podobny tekst. Wiele rzeczy trafnie powiedzianych i przytoczonych wiem z autopsji ;-)
 • Opis wyjątkowo spójny i zmuszający do myślenia...
  * * * * *
  Czekam na dalsze opisy zakulisowych działań — z tej szarpiącej nerwy jej uczestnikom — niby "polityki"...

  Choć, raczej chciałby się powiedzieć — brutalnej antypolityki i żałosnym antypolskim wojenkom o wpływy i stołki oraz poselskie apanaże...

  *
 • Madziar Sekator
  Nie ma to jak przemyślany i dobrze zaplanowany debiut :)
 • @Neuromancer
  W swoim wpisie na temat RB napisałem o służbach. Specjaliści w zastawianiu pułapek w pułapkach pułapek.
  I miałem rację, z prawdziwym rozbawieniem zaczynam to obserwować :-)
  Służby śmierdziały, śmierdzą i śmierdzieć będą. Pytanie tylko po co zaczynać używać tej broni? Jak wiadomo, że ten kij ma zawsze dwa końce ;-)
 • Coś jest na rzeczy,ale...
  100/100 co do oceny struktur PiS w terenie.Tak jak piszesz jest nie tylko w Łodzi ale chyba w całej Polsce-miernota ma największe poważanie!Jestem jednocześnie członkiem PiS-u i członkiem Klubu Gazety Polskiej.W Klubie GP mogę się przynajmniej w jakikolwiek sposób realizować , choćby werbalnie ,czego w żaden sposób nie moge powiedzieć o PiS-ie!Nie poinformowano mnie nawet na jakie konto mam płacić składki członkowskie!Działanie struktur terenowych to fikcja-spotkanie zorganizowane (przez Klub GP)z posłem XYZ,szefem struktury potwierdziło tylko najgorsze obawy-może to i przyzwoity człowiek(w znaczeniu,że chyba nie kradnie) ale jako polityk to osobnik w każdym ujęciu tego słowa mierny.Mierny ale wierny ale wiadomośc,że ta osoba zasiada jednocześnie w Radzie Politycznej PiS zmraża nawet najbardziej wiernych.Facet który ma problemy ze skloceniem jedego,w miarę sensownego zdania,jest szefem dużego regionu i "namaszcza" innych na miejsca na listach wyborczych.TO PRAWDZIWA ZGROZA!!!
  Zaciskam zeby i dalej robię swoje ale trzeba uzmysłowić sobie prawdę-90% reprezentantów narodu to zwykłe miernoty i karierowicze,zwykłe maszynki "wyborcze" podnoszące łapy przy głosowaniu- i tak jest ,podejrzewam,w każdej partii.Nie widzę jednak innej przeciwwagi politycznej od PO jak PiS i tej partii pozostanę wierny.Kulisy opisane przez kolegę,"manewry" Sakiewicza są może i interesujące ale pozostają ciągle w sferze "political fiction ".Choć,coś jest w tym na pewno z prawdy-mam też swoje własne uwagi i spostrzeżenia które zgadzały by się z głównymi tezami artykułu.Bez względu jednak na dowody,pozostanę wierny "Jarkaczowi" możecie się śmiać ale taka moja karma.Nie wierzę by powstanie nowej partii prawicowej mogło przyczynić się do poprawy sytuacji politycznej prawicy i dlatego...wracam do tego co było wcześniej-nie ma alternatywy od PiS!!!
  Pozdrawiam sedrecznie HMS
 • Dziwny telefon wczoraj
  http://coryllus.nowyekran.pl/post/14721,nowoczesnosc-w-domu-i-zagrodzie-czyli-rada-blogerow#comment_111364

  http://coryllus.nowyekran.pl/post/14721,nowoczesnosc-w-domu-i-zagrodzie-czyli-rada-blogerow#comment_111368
 • @HMS - Dokładnie - promowana jest miernota i prze lewicę, i przez prawicę.
  I to główny problem. - Im kto lepszy, tym staranniej go w błoto wdepczą. Sprawdzone.
  Stąd targająca wieloma osobami rozterka (patrz "trzecia droga") - nie popieram, bo wyjścia ni ma, ale zrozumieć mogę...
  Tzymaj się.
 • To wyjście jest jedno. Ponieważ frakcje PiS-u rozgrywają między soba wojenki,
  wykorzystując poszczególne inicjatywy przeciw sobie. To po tym tekscie, powiinne te stowarzyszernia i inicjatywy (Solidarni 2010, Kluby GP, NE, Fundacja L. Kaczyńskiego i inni tym podobni) zebrać się razem i stworzyć grupę nacisku na PiS. Ponieważ cele tych organizacji sa podobne (np: odsunięcie od władzy PO, aktywizacja społeczeństwa, wyjąśnienie katastrofy smoleńskiej), musiałyby odpowiedzieć sobie tylko na jedno pytanie. Czy chcemy odsunięcia PO teraz. czy za 4 lata.
 • @armiaharów
  A Sakiewicz jakie ma plany? Takie jak Pan?
 • @Neuromancer
  Czytałem ... dużo trocin. "Niejaki" "Łażący Łazarz" i Aleksander Ścios (tak jakby to też nie był nick, o czym w tekście)

  Mnich Zarazy też agent?

  "Taki zabieg mogła zrobić tylko osoba, której zależy na podważeniu prac tego zespołu, nawet poprzez oczernienie Bogu ducha winnego doradcy, który w istocie zajmuje się spinaczami - liczył się tylko efekt końcowy, mniejsza o metody."

  Podważa też Komisję Macierewicza?

  W uzupełnieniu: http://plato.salon24.pl/303910,w-co-gra-red-sakiewicz
 • Sakiewicz ocenił akcję Ewy Stankiewicz jako nieprzemyślaną i prowadzoną wyłącznie na Jej rachunek...
  * * * * * * *
  ——> autor notki pisze:
  "Sakiewicz postanowił zademonstrować swoją siłę. (...) zadyma namiotowa (tu Ewa wykonała kawał roboty) - musiało robić szum i wrażenie na Jarosławie."
  * * *

  ——> Sakiewicz na spotkaniu powiedział:

  cytat za: http://plato.salon24.pl/303910,w-co-gra-red-sakiewicz

  Chodziło o sprawę Ewy Stankiewicz i jej pomysłu z białym namiotem przed Pałacem Prezydenckim.
  Jegomość jasno sformułował zarzut braku pomocy dla Pani Ewy ze strony GP.
  (...)

  Guru przemówiło...
  Sakiewicz ocenił akcję Ewy Stankiewicz jako nieprzemyślaną i prowadzoną wyłącznie na Jej rachunek. Przyznał, że rozmawiał z koleżanką Ewą kilka dni przed Jej akcją i próbował delikatnie zasugerować ryzykowność takich kroków. Choć się z nią nie zgadza, to szczerze życzy powodzenia.

  Co jeszcze pozostało z „bliskich spotkań trzeciego stopnia”?

  Uwaga, która mogła umknąć.
  Na jakieś kolejne, niezborne pytanie Pan Sakiewicz odpowiadając, wyraził opinię, że PIS nie jest jego partią marzeń. Jednak nie ma lepszej na którą mógłby oddać głos w wyborach.
  * * *

  Z relulaminu Klubów GP

  ——> Kluby nie mogą wystawiać własnych list w wyborach.

  *
 • To też ciekawy tekst o 2 frakcjach w PiS ?
  http://moraine.salon24.pl/306790,grzegorz-braun-ostro-o-pis-zoliborscy-socjalisci
 • @Andy-aandy - tamże
  "Znaczenie tego zwrotu czyta się jasno w zestawieniu z ostatnim internetowym wystąpieniem Pana Sakiewicza z cyklu „Wróg Ludu” z ostatniego dnia kwietnia.
  Redaktor naczelny GP wspomniał coś o ewentualnym, enigmatycznym koalicjancie PIS-u po wyborach. Nie przypuszczam żeby miała to być jakakolwiek obecna dzisiaj w parlamencie partia. "
 • @All:
  Jak mam do wyboru prawde Pana P. Baczka, wspolpracownika Pana Maciarewicza, Szefa Zarzadu Kontrwywiadu, czlonka Komisji Weryfikacyjnej

  i "prawde" Pana Łazacego Łazarza, ktory "wslawil" sie 2-3 notkami i podejrzana zdolnoscia latwego organizowania kasy, znajomego roznych takich generalow, ktorzy krecili sie przy spolkach nomenklaturowych...

  to zawsze, zawsze wybiore prawde Pana Baczka.

  Co my tak naprawde wiemy o ŁŁ? Nic tylko to co sam nam raczy wyjawic, nie majac przy tym zadnych mozliwosci weryfikowania jego "objawien"...
  Czlowiek znikad musi byc jak zona Cezara,
  ŁŁ stracil juz swoja sznase to come clean...
 • a to dopiero intrygi
  i tylko dlatego ja oraz circ zostaliśmy uznani za agentów - śmierdzących sowieckimi walonkami harcownikami Łazarza ?!?

  ma ktoś pomysł jak wbić bolca w tyłek PiS żeby się w końcu łaskawie zajęli Całą Polską zamiast głównie sprawami swoich biur poselskich ???
 • Działam u źródeł......to kim Pan jest?
  Z partyjnego frontu
  Madziar Sekator - Płynie we mnie kropla węgierskiej krwi. Działam u źródeł i jestem doskonale poinformowany
  -------------

  I teraz Pan się przebudził i te informacje nam przekazuje.
 • "I teraz Pan się przebudził i te informacje nam przekazuje."
  na wojnie poświęca się jednostki - dlatego milczenie wielu na "niezrozumiałe"ruchy .

  Obiektywnie patrząc Kluby (n.Opole) -wyszły do ludzi .

  PiS-owski wist z "kibolami" -http://harcerz.nowyekran.pl/post/14732,lelum-polelum-o-3-ciej-drodze
 • @Łażący Łazarz
  A LS czytał Pytania Smoleńskie i odznaczył szachowniczką Macierewicza. Zorganizowaliśmy też RADIO SMOLEŃSK (radio AK). Pan Scios odmówił puszczenia w eter 2 jego tekstów, mimo że napisałem mu, że to inicjatywa leśnych nie NE. Zabiegałem też o ściągnięcie AM do NE. Co się stało, że nie ma AM i Naimskiego na NE?

  Mam nadzieję, że proponując pójście 10.04. GP wspólnym frontem z LS nie namieszałem?
 • @
  To wszystko bardzo ładnie. Czytelnie, dosadnie i obrazowo.
  A ja zachowam się wrednie i marudnie jak ten co już go nie raz chcieli oszukać i zapytam - a co na poparcie ??
  Może jakiś przeciek z dokumentów, jakiś artykuł prasowy, może czyjś cytat, wywiad itp ?
  Bo fajnie sobie pisać, Nowa Fantastyka tez ma się całkiem dobrze ale od niej nie wymagałbym potwierdzeń, że ziemia jest płaska...

  w ostateczności może być COKOLWIEK co pozwoli potraktować te zeznania poważnie.

  Dla jasności - nie twierdzę niczego, nic nie zarzucam ani nie wrzeszczę...ja tylko czuję cholerny niedosyt konkretów !!!
 • Szanowni...
  Kanclerz Bismarck miał powiedzieć, że miejsc gdzie robi się kiełbasy i politykę nie powinno się oglądać. Pan "Madziar Sekator" opisał takie miejsce. Czy z racji tego opisu należy zamknąć lub co najmniej z dala omijać masarnie i gabinety polityków?

  Mamy sygnały rodzącego się systemu politycznego bez "kamyczka węgielnego" spod Okrągłego Stołu. PiS jeszcze chyba nie uświadamia sobie, co to znaczy, że jest partią "antysystemową" - jak to ogłasza PO i kamaryla platformiarzy. Może zresztą woli nie wiedzieć skoro jeszcze od "systemu" bierze pieniadze. Jak PiS "system" zdelegalizuje, tośwaidomość odzyska.
  Sakiewicz i jego Kluby GP to bez wątpienia jest poza systemem.
  A sądząc na podstawie linii w nE też formuje się kolejny ośrodek polityczny. W perspektywie można więc wyobrazić sobie destrukcję stolarstwa (PO+SLD+PSL) i sfrmowanie się trzech (PiS i umownie KGP i nE) partii "antysystemowych", czyli nowego układu politycznego dla Polski niepodległej, a nie podległej - cholera wię komu - III RP.
  Cóż III Rzesza trwała krócej, ale też bardziej postarała się o swój upadek.
 • @szuan
  Mgła. Smoleńska mgła. Wszędzie mgła.
 • @Szeremietiew
  (PiS i umownie KGP i nE) partii "antysystemowych"

  Ale ruch należy do PiS, no i trzeba podzielić zadania i ustalić targety, tak jak oni się "podzielili"
 • @Szeremietiew
  Napisał Pan :"podległej - cholera wię komu - III RP"

  Jezeli Pan nie wie komu, to co z Pana za polityk?

  Jeżeli Pan wie - to po co stawia Pan takie pytanie?

  Sakiewicz i jego kluby jest za słaby. Nie ma i nie będzie mieć oparcia w Narodzie bo nie chce mieć nic wspólnego z KK

  Inicjatywa NE zostala odwołana.

  Twierdzę, że zrodzi się COŚ zupełnie NOWEGO, pragnę tego, a Pan?
 • @szuan
  nie wiemy, ale możemy spekulować co się stanie, gdy PiS wygra totalnie:
  1. PiS będzie chciał wzmocnić Państwo jako Instytucję, w tym celu potrzebuje środków z zewnątrz
  2. środki z zewnątrz będą pochodzić od CIA oraz MOSSAD
  3. by uzyskać środki z zewnątrz PiS obieca USA oraz Izraelowi WSZYSTKO
  3.a. zdelegalizuje ruchy nacjonalistyczne
  3.b. otworzy rynek dla GMO
  3.c. wyśle dywizję lub dwie na wojnę z Iranem
  3.d. odda mienie pożydowskie z nawiązką
  3.e. wprowadzi ustawowe ściganie z urzędu za "kłamstwo oświęcimskie"

  i to mnie przeraża, wszak podpisanie Traktatu Lizbońskiego, odstrzelenie koalicjantów oraz pomysł z legalizacją BnaiBrith stały się faktem, szokującym przynajmniej 50% prawicowych wyborców...

  - ergo - przydałby się niezależny Narodowo-Katolicki koalicjant, do pilnowania Prezesa ;)))
 • @thot
  > Inicjatywa NE zostala odwołana.

  Chodzi Ci o Oświadczenie p. Opary i Łazarza czy coś mi umknęło?
 • @thot
  "Twierdzę, że zrodzi się COŚ zupełnie NOWEGO, pragnę tego, a Pan?"
  ---
  Przecież LPR istnieje i działa.
 • @Madziar.
  Dobry nick sobie wziąłeś.

  Widzę te gry od początku i tak samo je diagnozuję, jeszcze na BlogMedia mówiłam, ale nie chciało mi się opisywać od tej strony, bo idę na skróty i piszę o tym co wazne, nie o przepychankach, które należy obnażać ale bez akcentu na nie.

  Końcowa diagnoza jest trafna.
  "i namawiam obywateli by sami weszli w pustą przestrzeń. Co może też zmobilizuje Jarosława i doły do działania. Koalicjantem trzeba być mocniejszym a nie słabszym."

  Myślałam, ze ŁŁ to zrozumie i pociągnie Ekran w calkiem nowym kierunku, jak Madziarzy, ale to głąb na pasku Sił i Mocy. Naiwniak bez rozmachu.
 • @sosenkowski
  Masz rację sosenkowski.
  TAK WŁAŚNIE JEST I BĘDZIE.

  I nikt tego nie widzi, bo to stado owiec. Nie umieją analizować tego co jest, i myśleć do przodu.
  Działanie PIS jest jasne, jak oglądać jego ruchy i dodać do tego mglistą bezideowość.
  I na tą bezideowość liczy Łazarz, że przyniesie nowemu ruchowi głosy.
  Od razu można widzieć, że to da dwa procenty nie więcej, bo liczenie na liberałów, to bląd. Liberałów jest w narodzie dwa procenty.

  Duchowości katolickiej jest zaś 80-90%. Nawet letni katolicy czekają na jasny sygnał, co widać po Węgrach.

  ŁŁ i wojsko boją się katolicyzmu jak diabeł święconej wody, dlatego Ekran zatonie, bo ludzie się zniecierpliwią w końcu nie dostając jasnej idei.. Ileż można tu siedzieć po nic, zaniedbując obowiązki.
 • Autor and all
  Taki jaki masz nick tak też piszesz. Pomieszanie z poplątaniem. Niby wszystko jasne, a nic nie wiadomo. Niepodobne do niczego, jak język węgierski. Zatem, jak to zwykle na prawicy wszyscy skaczą sobie do gardeł i kopią pod sobą dołki? Sam stwierdziłeś, że masz dobre dojście do informacji, wiarygodne źródła itp. cudeńka. A fakty, daty, szczegóły? Może właśnie swym pierwszym wpisem miałeś wywołać wrażenie wszech wiedzącego i wiarygodnie napisać, że PiS i wszystko, co na prawo jest be. Tylko własne interesy, koryto, apanaże i inne frukty. Kolejna wrzutka.
  I już na koniec-tak będziemy plumkać do wyborów i nic z tego nie wyniknie. Czy można dziś wierzyć, że PiS wygra wybory? Nie. Czy wygra je, by rządzić samodzielnie? Tym bardziej nie. Robi się smutno, głucho i jakoś tak ponuro. Ciemność widzę, ciemność.....
 • Tu też ciekawy artykuł z pozycji Prawicy Rzeczypospolitej
  http://piotrstrzembosz.salon24.pl/303190,kto-nie-buduje-pierwszej-sily
 • @Mirek
  "Czy można dziś wierzyć, że PiS wygra wybory? "

  Kto wie !

  http://www.wpolityce.pl/view/12057/Sondaz__Rz___Spada_poparcie_PO__Juz_tylko_7_punktow_nad_PiS__Tak_malej_roznicy_nie_bylo_od_9_miesiecy.html
 • @autor
  Przeczytanie tego artykułu, to dobra lekcja dla szarego wyborcy, jakim jestem ja [podejrzewam, że nie tylko ja].
  Jakimś instynktem kierowana popieram próbę normalności, jaką jest NE.

  Zanim ŁŁ ogłosił to, co wywołało tyle frustracji, ja sobie, jako szary wyborca marzyłam tak:
  http://inamina.nowyekran.pl/post/4479,ludzie-wezcie-amol-rzecz-o-zegarku

  Idiotycznie, wiem, wobec tego, co powoduje walkę o listy wyborcze, czyli apanaże, a nie o nasze polskie sprawy.
  Dzisiaj w sklepie zerknęłam na „Faktową” SG o apanażach polityków SLD (a czyż inną stawkę mają inne partie?).
  Ten rozziew między słowami a czynami widzi 50% niegłosujących. Szarych szaraczków, którzy, jak ja i sprzedawczyni tego „Faktu” potwierdzamy.
  NE może mieć wkład w to, że choćby ja, jako jedna, jedyna, obudzona, zachęcona do dania mocy mojemu mandatowi wyborczemu, mogę mieć nadzieję, że nie wielkie strategie będą decydowały, a to, co zwyczajnie, szarzy ludzie tu napiszą, o tym, jakie są ich oczekiwania.
  A jak jakaś partia chce je spełnić, to ci szarzy za tym pójdą.

  Upraszczając to nie partie powinny pisać programy! Partie powinny odpowiadać temu, co społeczeństwo artykułuje i np. napisze to na NE

  Do tej chwili społeczeństwo nie miało takiej możliwości, jak NE.
  Teraz ma.
  To tyle od szaraczka z NE :)
 • @HMS
  Dzięki za głos rozsądku
 • @Łażący Łazarz
  //nie atakowałem PiS.//

  Nie atakowałeś, bo działasz zachowawczo jak Kaczyński, jesteś operacyjny nie ideowy i bronisz się przed ideą. W razie czego ruch, który stworzycie ze skłóconych ideowo ludzi poprze Kaczyńskiego i jakieś tam generały ugrają swoje.

  Czy nie taką Radę wybrali blogerzy? Jakimś dziwnym trafem każda opcja ideowa ma tam swojego przedstawiciela, byśmy się nie dogadali. Może to robi sam diabeł, a może to "aktywni" blogerzy-wyborcy. Przecież wiadomo, że tu pełno agentury politycznej siedzi. Ja jestem wisienką na torcie. Reszta, nawet jak sprawiedliwa, jest mało świadoma co jest grane.

  Gdybyście mieli jasny cel, by wyprowadzić Polskę z gowna, zrobilibyście to co Orban, on się nie wahał, szedł jak burza, mial plan. Wy mącicie nie inaczej niż POPIS.

  Ciekawi mnie ten Madziar.
  Dał jasny przekaz, wycofać się z budowania trzeciej sily politycznej.
  Narzędziem do tego było pokazanie, jak brudna jest CAŁA polityka.
  Obywatele ( nie użył naród, ale obywatele) mają wejść w pustą przestrzeń.
  Czyli przez 4 lata jeszcze porządzi POPIS.. I tak z wyborów na wybory.
  To był cel Madziara.

  Ja się z Madziarem nie zgadzam, co nie znaczy, że popieram bezideowość Ekranu.
  Chcemy Węgier. I to JUZ. Jak nam tego nie dasz Łazarz, jesteś zwykłym handlarzem i dupkiem.
 • @Szeremietiew
  //Kanclerz Bismarck miał powiedzieć, że miejsc gdzie robi się kiełbasy i politykę nie powinno się oglądać//

  Czy Bismarck to Pański autorytet?

  [wot, komuna umysłowa, powtarza czego czerwoni uczyli]
 • @Szeremietiew
  //Sakiewicz i jego Kluby GP to bez wątpienia jest poza systemem.//

  Ciekawe, co Pan mówi. Poza systemem? na pewno?
  Czy ktoś, kto chce wysyłać nasze wojska do Palestyny i usunął Wielgusa jest poza systemem?
  Nie mówi Pan wszystkiego. Bardzo niaładnie.


  //A sądząc na podstawie linii w nE też formuje się kolejny ośrodek polityczny.//

  O, na pewno. A jaką ideę ma ten ośrodek polityczny? Różnoraką, czyli nijaką, można więc go rzucić na dowolny odcinak, jak żołnierzy, a o to wojsku idzie, by się działo, nieważne co i niewazne do czego to prowadzi.

  // W perspektywie można więc wyobrazić sobie destrukcję stolarstwa (PO+SLD+PSL) i sfrmowanie się trzech (PiS i umownie KGP i nE) partii "antysystemowych", czyli nowego układu politycznego dla Polski niepodległej, a nie podległej - cholera wię komu - III RP. //

  I zamiast stolarstwa będzie nareszcie robota dla wojska. Pchnie się ludzi na wojnę żydowską, zarobi na broni, ukręci różne lody, amerykańskie banki sypną kasą na wojnę ( dlug zostanie na naszych barkach) a i rodziny wojskowych będą zadowolone. Ze to hańba dla Polski i obraza przodków? Nie szkodzi, przecież jesteśmy społeczeństwem operacyjnym, nie narodem, który zachował ducha.
 • @circ
  Czytałam Ciebie w tzw. początkach mojego ekranowania. przyznam się, bez bicia, że nie rozumiem strasznie wielu Twoich zdań. Omijałam zatem wszystkie wpisy, pod każdym postem, w których się wypowiadałaś. Dlatego zachowam się jak klasyk Wałęsa, "nie chcem, ale muszem" napisać, dalej nie rozumiem o co Ci chodzi, wybacz :)

  ale pozdrawiam :)
 • x
  x
  Madziar Sekator:

  http://www.allmystery.de/dateien/pr12251,1259661333,a10napalm.jpg

  http://i27.photobucket.com/albums/c161/Gonzo1977/napalm_in_the_morning.jpg

  Circ, na pewno potrafisz przekazać swoje myśli wyrażając się przyzwoiciej. Taka głęboko wierząca dama, na pewno potrafi! Nie zmuszaj mnie do klikania nadużycia. Szkoda prądu!:p
 • @Mirek
  Często nie można podać dat, terminów i szczegółów. Bo już więcej nic się nie dowiesz.
  Sam mam wiele do przemilczenia, i o pewnych rzeczach nie piszę, bo nie mogę.
 • @circ
  Powołujesz się na Węgry ale nic widzę nie wiesz na ich temat.
  I mam pytanie.
  Przedstaw mi w punktach po kolei co powinniśmy zrobić.
  Po kolei i jak. Proszę Cię o to.
 • @Łażący Łazarz
  Chcąc nie chcąc wyszedł pan z piaskownicy wprost w wielką politykę. Atakami bym sie nie przejmował, atakują bo sie boją lub prewencyjnie. Powinien się tylko postarać by być podmiotem w grze a nie przedmiotem. Mniej się oglądać, asekurować i mniej dyskutować. I niespodzianka: jest pan teraz figurą nie blogerem. Trzymaj pan fason i do przodu.
 • @carcajou
  Zalecam mniej smodzielnego myślenia bo nie ma pan rozeznania, a więcej działania w grupie.
 • @Fiatowiec
  Pewnych rzeczy w pewnych kręgach wyjasniać nie trzeba, tu trzeba, bo jesteście państwo obiektem ciagłych manipulacji.
 • @Koteusz
  Sprawdzaj pan. Tylko proszę dać znać jak wyszło to pana sprawdzanie heh
 • @Neuromancer
  Nie dadzą spokoju jeśli Ekran sie nie wycofa. A wycofać się nie powinien. Należy budzić ludzi.
 • @Mariovan
  Są rzeczy o których opowiadać trzeba inaczej dojdzie do takiego poziomu że rozemocjonowani ludzie nie podadzą sobie ręki choć powinni
  Polityka to sztuka konsyliacji
 • @Andy-aandy
  Pan nie widział jeszcze brutalnej polityki. To dopiero przygrywka.
 • @kokos26
  Z naciskiem na przemyślany
 • @HMS
  Prooszę pana political fiction to jest wiekszość artykułów w gazetach i forach. Trudno odbiorcy filmu zrozumieć jego produkcję.
 • @bez kropki
  Pewne rzeczy wymusza sam system. Sama chęć zmiany systemu jako antysystemowa wymusza uruchomienie systemowego systemu immunologicznego. Mam nadzieję, że jestem zrozumialy.
 • @armiaharów
  Jarosław gra na niską frekwencję, ta daje niewielką szansę samodzielnych rządów. Wycofani to zniechęceni rządzącymi a przeciwnicy PiS. Jeśli ktos pobudzi tych wyborców stworzy dodatkową siłę. Jeśli w to nie wejdzie ktoś od nas to wejdzie Krytyka Polityczna albo podobne cwaniactwo. Nie wiemy co lewica szykuje) Już wolę by weszli w to nasi i dali koalicjanta.
 • @Stefan Dacyszyn
  Proszę więc wybierać Bączka ale później się nie dziwić
 • @t-rex
  Wreszcie! Kurde mam też dość tego ciągłego pieprzenia o rozgrywkach w rozgrywkach z niewiadomym rozgrywającym, więc na pewno agentem, służbami itp. Masz rację, jest NE i róbmy swoje. Piszmy, edukujmy, idźmy w ławników, działajmy na tyle, na ile każdy może. Czytając te spiskowe wynurzenia można zostać schizolem. Pozdrawiam:)
 • @sosenkowski
  Łazarz planuje słusznie i nie jest tylko gadułą. Może jednak się wycofać albo nie poradzi. Trzeba być twardym i zaciętym bo wiekszość niezależnych poglądów kończy się w dniu wizyty prokuratora.
 • @Madziar Sekator Debiut bardzo dobry, analiza dobra, ale pozbawiona konkretów.
  ---> Tego typu dywagacje mógłby napisać uważny obserwator z zewnątrz - niekoniecznie "działający u źródła". Stawiane tezy nabrałyby wiarygodności, gdyby odnosiły się do konkretnych faktów. A tak, to należało przynajmniej dokładniej określić, z jakich pozycji się pisze i w jakim kierunku prowadzi ...

  "W tej sprawie tylko w jednym Sakiewicz jest bez rozumu, łudzi się, że dotrze do innych wyborców niż PiS."

  ---> Zaproponowanie PiS-owi pójścia wspólną drogą, prowadzącą do zdobycia całkowitej władzy parlamentarnej, było ze strony Sakiewicza głosem rozsądku. Skoro nie spotkał się z należytym zrozumieniem, to trudno ... i tak będzie kroczył - tylko że obok - ale w tym samym kierunku. O poparcie, aż tak bardzo nie musi się martwić, dzięki stale rosnącemu czytelnictwu Gazety Polskiej. Zawdzięcza to, zarówno swoim pozaprasowym akcjom na terenie całego kraju, jak i - w znacznym stopniu - "leśno/obciachowym" akcjom "nowoekranowym".

  "Tymczasem GP stało się po Smoleńsku jednostronnym szmatławcem i organem propagandy, a nie tygodnikiem informacyjnym. To tabloid przy nowym Uważam Rze"

  ---> Nie wiem, czy tak jednoznaczne oceny, zupełnie oderwane od rzeczywistości, przysłużą się zdobywaniu wiarygodności przez Autora. Jest zasada, że jeśli część, pochodzących z tego samego źródła, informacji możemy sprawdzić i uznać za niewiarygodne, to i te niesprawdzalne uznajemy za takie same ...

  "a poza tym po pietach depcze mu Gazeta Warszawska (też lepsza, bo nowatorska i wspierana znakomitą Gazetą Finansową) wychodzaca w kolejnych miastach."

  ---> Nie czytam ani jednej ani drugiej ... ale z przyjemnością przyjmę te pozytywne o nich opinie za dobrą monetę - gdy "ktoś" mi podrzuci, tam zamieszczane, jakieś rewelacyjne rozwiązania polskich problemów bądź choćby tylko ujawnione słabości, celnie wypunktowane ... ROZWIĄZANIA a NIE analizy!!! Pisać, że coś spada po to by za jakiś czas wzrosnąć, by znowu spaść ... każdy może.

  "Na razie plan jest taki, że władzy w 2011 nie bierzemy.

  ---> W 2010 roku taki plan też był, ale obecne PJoNki wtedy tego planu nie zdradziły. Czy teraz jest podobnie? Wiemy, że plan jest, ale z kolei nie wiemy, kto go firmuje?

  "A pisze to dlatego, bo uważam to za piramidalny błąd i namawiam obywateli by sami weszli w pustą przestrzeń."

  ---> Namawiać i pomagać w wypełnieniu pustki myślowej wartościowymi treściami, zawsze warto.
 • @kajka
  Jestem tym który tu teraz jest. Piszę o czym chce, kiedy chce i z powodów które mi się podobają.
 • @szuan
  Nie muszę niczego udowadniać, myślący zwyciężą
 • @Szeremietiew
  Romku, gdybyś nie był w tym gronie to może by mi się nie chciało opisywać tą masarnię
 • @BłękitnyOceanistniej
  A bez metafor?
 • @thot
  Jednak bym nie przesadzał z tym brakiem poparcia. Sakiewicz tylko zapomina że jego kluby to przybudówka PiS. Odejdzie to ludzie odejdą od niego. Negocjować można i trzeba, ale nie jeden już przelicytował.
 • @circ
  Jest pani charakternym czupurkiem ale marnym materiałem na polityka. Na razie Pan Łazarz błędu żadnego nie popełnił. Ot kilka niewielkich wpadek - oficera służb specjalnych nie atakuje się wprost zwłaszcza jeśli się ma racje. To wtedy zaszczute skunksy pod ścianą. Średnio ale jednak niebezpieczni.
 • @Mirek
  Kawa na ławę to u Rymanowskiego. Mimo to uważam, że sobie pozwoliłem przemawiać łopatologicznie.
 • @InaMina
  Polityka to zegarek z nieznanej strefy czasowej z dziobiącymi się kukułkami :-)
 • @Madziar Sekator
  Zanim zegarek będzie działał, to trzeba go nakręcić ;)
 • @Madziar Sekator
  Jak widzisz nie koordynuję swoich leśnych ruchów z nowoekranowymi - Łazarz i ja działamy autonomicznie.

  On nic nie mówi troglodycie, ale chętnie posłucham dobrych rad od ciebie, choć w grupie już działam.

  Działam w grupie, która nazywa się LAS SMOLEŃSKI oraz w OB-CIACHU - zapewniam, że nikt tam nic nie wie o "doktrynie" Lipińskiego, a szacunek dla GP (nawet jeśli o nas nie piszą) jest dla większości z nas naturalny.
 • @carcajou
  "...nikt tam nic nie wie o "doktrynie" Lipińskiego, a szacunek dla GP (nawet jeśli o nas nie piszą) jest dla większości z nas naturalny."

  widzisz carcajou, dla większości naturalny, ale nie dla sekatora.
  On tu przyszedł z odsieczą, na tych co skrzeczą, z żółcieczą, z dobrym słowem, z wiedzą, od tych co śledzą, z wyjaśnieniem, z słabych lżeniem ze wskazaniem, z pokazaniem, za pobraniem...

  ps.
  a madziarów lubię pomimo niego:-)
 • > Madziar Sekator: "Sprawdzaj pan"
  Uprzejmie dziękuję za pozwolenie, choć nie jest mi ono do niczego potrzebne.
  Postaram się dać nać jutro, mam nadzieje.

  pozdr
 • Autor
  nic z tego nie rozumiem, a nawet się nie staram, bo brzmi to jak "jedna baba drugiej babie ...." itd. mam tylko jedno pytanie:

  Czy pan Sakiewicz zakłada partię polityczną, która ma być tzw. "trzecią drogą" ?
 • @kajka
  "I teraz Pan się przebudził i te informacje nam przekazuje"
  Bingo!
  Objawia się nam na NE coraz więcej "dobrze poinformowanych", szczególnie dobrze na temat spraw wewnątrz PIS-u i środowisk około PIS-owych.
  Obserwujmy dalej, im bliżej wyborów, będzie coraz ciekawiej.
 • @afriman
  Ja to nieco inaczej widzę z czym przyszedł i to doceniam. Pytam tylko czemu tak późno.
 • @carcajou
  "@carcajou
  Zalecam mniej smodzielnego myślenia bo nie ma pan rozeznania, a więcej działania w grupie.
  Madziar Sekator 19.05.2011 18:22:47 "

  doceniasz z czym przyszedł, bo musisz. Masz siedzieć cicho i dawać głos na komendę, a nie, gdy coś Ci sie nie spodoba. Rozumiesz?!

  pozdrawiam
  ps.
  przemyśl, czy warto...
 • panie awtor, spĘd piszemy jak tu widać
  całą resztę możesz sobie wsadzić, razem ze starą słomą, w swoje nowe buty
  wydaje mi się, że masz przypadłość bronka
  twój debiut pt. "Działam u źródeł i jestem doskonale poinformowany " na takich jak ja nie robi większego wrażenia, bo ja działam tam gdzie zaczyna się źródło i jestem jeszcze bardziej doskonale poinformowany od ciebie mój ty PJoNku
 • @Madziar Sekator
  "Zemsta, zemsta na wroga z Bogiem a choćby mimo Boga!"

  Gallux ma rację.

  Pański tekst po tekscie p. Bączka na Niezależnej daje domyślenia.
  Wszystko się odkryło, a więc pozostaje tylko jeszcze namieszać.

  Temu służy Pana tekst. Dużo niby konkretów (z magla), a w zasadzie duże NIC.
  Czyżbyśmy mieli do czynienia z Panem o znanej ksywce "Misiu?"
 • @Kazia
  Ten tekst był 7 godzin wcześniej - proszę nie czytać opinii, ale myśleć samodzielnie. Pozdrawiam.

  2011-05-19 08:04
  Kombinacja operacyjna „Łażący Łazarz”

  P.S. Jakie wnioski wysnuwasz z tego iż było na odwrót?
 • @35stan To tak jak z dzisiejszą ruską wrzutką o "ofiarnym" śledztwie, by przykryć ważniejsze sprawy.
  "...Objawia się nam na NE coraz więcej "dobrze poinformowanych"..."

  Nagle im się przypomniało, że 13 kwietnia 2010, zginął 1 (słownie: jeden) niezidentyfikowany rosyjski osobnik w czasie podnoszenia wraku Tupolewa. Nie dość, że nie uszanowali tego nieszczęśnika, choćby przez podanie jego imienia i nazwiska, to na razie ruscy "zapomnieli" poinformować opinię publiczną o innych ofiarach i to dużo liczniejszych a też bezpośrednio związanych z katastrofą w Smoleńsku ... Nie, nie mówię tu o Michniewiczu, Zielonce, Wróblu ..., ale o tych 20 Rosjanach, którzy zginęli w autobusie, gdy przywalił w niego, pędzący ulicami Smoleńska na miejsce katastrofy, "eFeSBysznik" Szojgu!
 • @Kazia
  przybij piątkę:-)
 • @Madziar Sekator
  "Nie muszę niczego udowadniać, myślący zwyciężą"

  Niczym cytat ostatnich słów Giordano Bruno...on też niczego nie musiał udowadniać , wierząc w zwycięstwo myśli. Jak się skończyło ?

  Nie , nie musisz. Niczego nie musisz.Podobnie jak ja.
 • @giz
  "Czy pan Sakiewicz zakłada partię polityczną, która ma być tzw. "trzecią drogą" ?"

  A może tylko stoi na przeszkodzie trzeciej drodze ? ;)

  pozdr.
 • @carcajou
  sugerowanie komuś żeby myślał samodzielnie oznacza ni mniej ni więcej tylko to, że brakuje wam argumentów
  wydaje ci się, że ja i Kazia jesteśmy sterowani? a może jest tak, że to ty jesteś sterowany i nie myślisz samodzielnie? to jak w kawale: a pani jest głupia! i vice versa!
  potraktuj to jako supozycję i nic więcej
  nie ma zgody na argumenty "myśl samodzielnie", bo to mi brzydko pachnie
  albo myślę, albo nie myślę
  a najgorsze jest to, że podobno łączy nas Polska
 • @carcajou
  PS, i tak SAMODZIELNIE ZAGŁOSUJĘ NA JAROSŁAWA
  samodzielnie:-P
 • @gallux
  Chodziło mi tylko o ustalenie co było pierwsze. Piszę "myśl samodzielnie" bo pod tekstem na niezalezna.pl piszą tak, jak Kazia. Jeśli prawda pachnie brzydko, to przepraszam. Głosuj na kogo chcesz - co mi do tego. Gdyby to był Jarosław to OK. I,za przeproszeniem, czy nie głosowałeś na kluzików tak jak ja w 2005 r. ?
 • @giz
  > Czy pan Sakiewicz zakłada partię polityczną, która ma być tzw.
  > "trzecią drogą" ?

  Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą "trzecią" siłą czy drogą? Jeśli jest trzecia, to jaka jest pierwsza i druga? Proszę o wytłumaczenie mi tego tu: http://gps65.nowyekran.pl/post/14871,trzecia-sila-czwarta-piata
 • autorka
  Ale się Madzia rozgadała. Jak nie przymierzając jaka przekupa krakowska. Zgrzała się pewno też Madzia lecąc z tego Kaleti. Niech se Madzia kiecke podwinie i na pólko na nogach pójdzie to może troche ochłonie.
 • @GPS.65
  "Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą "trzecią" siłą czy drogą?"
  No jak to, nie wiesz? Zapytaj Autora, on jest najlepiej poinformowany.
 • @Mariovan
  //Przedstaw mi w punktach po kolei co powinniśmy zrobić.
  Po kolei i jak. Proszę Cię o to.//

  1. Wziąć teologa idei prof. Guza i młodych doktorantów politologii od prof. Szlachty z Krakowa, by napisali Credo narodu i szkic konstutucji.
  2. Wysłać pocztą do ludzi ankietę z pytaniami, czy chcą zagłosować na tezy zawarte w Credo i przedstawić nazwę ruchu, który te tezy wprowadzi.
  3. Rozgłosić to po necie, reklamować ideę i ekipę młodych ideologów ruchu, a także ludzi, którzy w nich wierzą.
  4, Wziąć udział w wyborach pod sztandarami tego Credo.

  Do Credo dodać kilka punktow gospodarczych, bo ukazać do czego doprowadzi lansowana idea.

  Mariovan, wy z Urbasiem jesteście głąbami, którzy leczą objawowo, pojęcia nie mając o fundamentach. To lewizm.
 • @Madziar Sekator
  //Jest pani charakternym czupurkiem ale marnym materiałem na polityka.//

  Na pewno.
  I dobrze.

  Ten, kto jest materiałem na polityka nie nadaje się by ratować Polskę.

  To tak jak z miłością, lepiej nie brać na męża tego, kto się na niej dobrze zna.
 • @Łażący Łazarz, Madziar
  //Kraj na skraju przepaści a Wy wielcy PISowcy robicie kipisz, .............To ma byc pomysł na nieprzekonanych.//

  Za Bączkiem, Sciosem stoi smród służb, ale za tobą identycznie.

  Gorzej, że boicie się tego czego chce naród, idei narodowo-katolickiej, która należy się wszystkim narodom, by się szanowały.
  Zadna z tych opcji nie chce nam tego dać, dlatego mam was wszystkich włącznie z Madziarem w głębokiej pogardzie.

  Każdy z was przedstawia się jako czysty i niewinny, ale w głowie macie wielkie pomieszanie i rządzą wami instynkty. Wszyscy do spółki niszczycie Polskę. Każdy z was, który pcha się do polityki, a nie ma kompetencji, ani ducha. Służby są od służenia, nie robienia w idei. Nie chcecie wziąć ideologów, bo boicie się mądrzejszych pod siebie, większych duchem. To operacyjne gówno wam leży, to dla was narkotyk.
 • @35stan
  :)
  Pozdrawiam
 • NE nie może walczyć BRATOBÓJCZO z frontem antyPO-SLD-PSL
  Ktoś musi być mądrzejszy i za to ludzie po wyborach (w zależności od wyników) ocenią poszczególne portale, środowiska. Jeżeli damy d... to NE upadnie, albo zostanie tu garstka blogerów po wyborach i to głównie pisożerców.

  Takiego tekstu nie spodziewałem się, niesłychanie intrygujący :) Momentami jednak przeginanie, np

  " GP stało się po Smoleńsku jednostronnym szmatławcem i organem propagandy, a nie tygodnikiem informacyjnym. To tabloid przy nowym Uważam Rze, a poza tym po pietach depcze mu Gazeta Warszawska (też lepsza, bo nowatorska i wspierana znakomitą Gazetą Finansową) wychodzaca w kolejnych miastach.

  Stan na dziś jest taki, że Jarosław wcale nie potrzebuje już GP. Potrzebuje tylko jej ludzi w terenie. Sakiewicz albo przyjdzie na kolanach, albo ucieknie do przodu powołując swoją własną partię, która postraszy PiS i zabierze mu kilka procent. "

  To są niesprawiedliwe bzdury. Kluby GP mają kadry i siłę, ale chcą wystartować wysuwając swoich najlepszych ludzi WYŁĄCZNIE NA LISTY PiS, zresztą tak jak ja to proponuje m.in dla NE. Tak mi się wydaje, to podpowiada rozum i serce.

  Tylko czy to jest prawda, czy wbijanie klina między PiS, a GP? Oj mam wątpliwości i sporo sympatii do środowisk Gazety Polskiej, jej czytelników. Rozbijactwo trwa. Spokojnie ludzie. Spokojnie.
 • @Marek Kajdas
  GP nie chce zmian ustrojowych i systemowych.
  Przede wszystkim prezentuje tu obcego narodowi ducha.

  Polacy są w duchu ciągle spójnym narodem, dzielą nas umysły, bo partie nas podzieliły i służby które za nimi stoją, oni z podziałów czerpią zyski. Prawda jest jedna.

  Dzielą nas ich interesy. My mamy jeden, wspólny, pozbyć się ich i uprościć prawo. Oni do tego nie dopuszczą.

  Nie ma lemingów, nie ma partii.


  Olejmy wybory, a oni znikną.
 • @Łażący Łazarz
  w zbyt wielu kwestiach się zapędził ten niby madziar...

  pozdrawiam
  baran
 • @gallux
  5 ;-)
 • @carcajou
  #nie głosowałeś na kluzików tak jak ja w 2005 r. #

  Ja głosowałam i głosuję na program. Na Kluzików nigdy nie głosowałam. I nie zamierzam.

  Takie wrzuty jak ten tekst budzą moje obrzydzenie. Tym bardziej, że w wielu momentach mija się z prawdą bo albo ją naciąga, albo opisuje w tylko w nikłej części. A wtedy mamy do czynienia nie z prawdą, a z manipulacją i kłamstwem. Fuj.

  Pozdrawiam.
  "Las Smoleński" jest OK :)))
 • @Łażący Łazarz
  jeszcze jedno Łazarzu:
  nie uważam cię za agenta.
  Jesteś po prostu naciągaczem i kombinatorem, któremu drogi zyciowych wyborów zeszły się z bardziej szemranym towarzystwem.
 • @Kazia
  A ja głosowałem na ludzi, których wskazał Jarosław Kaczyński ... z konsekwencjami. I czuję, że wyszedłem na durnia.

  "w wielu momentach mija się z prawdą bo albo ją naciąga, albo opisuje w tylko w nikłej części."

  W których? Proszę się podzielić wiedzą, bo ja jestem niedoinformowany.
 • @carcajou
  "..A ja głosowałem na ludzi, których wskazał Jarosław Kaczyński ... z konsekwencjami. I czuję, że wyszedłem na durnia."

  a to ciekawe... - rozwiniesz tą myśl carcajou?

  co do poniższego:
  "w wielu momentach mija się z prawdą bo albo ją naciąga, albo opisuje w tylko w nikłej części."

  W których? Proszę się podzielić wiedzą, bo ja jestem niedoinformowany.

  to może chodzi o to?:
  "...Część PiSu, ta chcąca wygrania wyborów, bardziej liczyłaby na inicjatywę NE osłabiającą PO a nie PiS, która dać im może koalicjanta. Nie traktuje jej jednak poważnie. Maciarewicz jest wściekły za spoliczkowanie jego pupilka przez NE, a do tego pojawia sie wojsko...."

  - wściekły Maciarewicz na ŁŁ - dobre, ale na kabareton

  a może kazi chodziło o nazwanie cie troglodytą? sprawny dość, ale do samodzielnego myślenia to już nie za bardzo? - minął się z prawdą, czy ją naciągnął ów niby madziar?

  a może chodziło o ten fragment?:
  "...Awantura o Łazarza odwróciła zainteresowanie internautów od dziejącego się na prawdę rozbijania prawicy poprzez narastający konflikt KGP-PiS. Każda strona ma swoje racje. PiS twierdzi, że GP całą swoja popularność zawdzięcza popieraniu Jarosława i sprawie Smoleńska, GP uważa, że tyle czarnej roboty wykonała dla PiS, że powinna zostać doceniona. Poza tym jeśli PiS nie chce brać 45% tylko 33 to GP powalczyo pozostałe 12.

  W tej sprawie tylko w jednym Sakiewicz jest bez rozumu, łudzi się, że dotrze do innych wyborców niż PiS. Tymczasem GP stało się po Smoleńsku jednostronnym szmatławcem i organem propagandy, a nie tygodnikiem informacyjnym..."

  tiaa, trudno się nie zgodzić z przedmówcami, że faktów tu nie za wiele, za to pomówień nadreprezentacja...

  carcaju, myśl samodzielnie.
 • Najbardziej intrygujący tekst na NE
  Niczego nie zrozumiałem.
 • @Chłodny Żółw
  Bo to kolejna narracja.
  Teraz taka moda.
 • @Chłodny Żółw
  I nie przyznawaj się, że nie zrozumiałeś.
  Dowiesz się, żeś troglodyta, albo użyteczny idiota.
  I po co Ci to?
 • @circ
  Dobra Circ idę na to.
  A jak już to zrobisz to co dalej?
 • @grazss
  Kiedy opis naprawdę interesujący. I nie wykluczam, że prawdziwy.

  Się tylko zamyśliłem i nie wymyśliłem odpowiedzi na pytanie, którego z nieśmiałości nie zadam Autorowi. Z reguły ludzie biorący udział w zakulisowym politykowaniu nie ujawniają informacji na ten temat. Jeśli restauracja pokazuje film na temat porządków panujących w kuchni, to jest to nietypowe. Dlatego domyślam się, że o coś chodzi. A najciekawsze zagadki to te bez jednoznacznej odpowiedzi. Dlatego mi się spodobało.
 • @grazss
  "Tylko kretyn traktuje blogi niepoważnie, małobystry przeciętniak poważnie, a mądry człowiek je wykorzystuje do swoich celów".
  _________________________________________

  no to łopatologicznie to niezadane pytanie by brzmiało jakoś tak: "po co?" albo "jaki jest cel?". Ale na takie pytania politykujący nie odpowiadają szczerze (taki dżob!), dlatego nie pytam :)
 • @afriman - myślę
  1. Jeśli głosuje się na rekomendowane osoby, które okazują się zdrajcami, to znaczy że ten, który dokonał selekcji osób rekomendowanych nie wykonał pracy prawidłowo ergo wprowadził w błąd.

  2. Kabareton, a ty wiesz lepiej, bo byłeś świadkiem - a dogadanego AM na NE, jak nie ma tak nie ma. A Bączek - ex dziennikarz GP, kojarzony od lat z A.S., to pisze sobie ot tak 7 godzin po publikacji tekstu Madziara - swój dziewiczy tekst.

  3. Troglodytą sprawnym, "ale do samodzielnego myślenia to już nie za bardzo"

  "Zalecam mniej smodzielnego myślenia bo nie ma pan rozeznania, a więcej działania w grupie." M.S.

  Czyli wyrzuca mi myślenie samodzielne i działanie autonomiczne od Łazarza (nie skoordynowane?), jak wynika z tekstu :

  "Dość na tym, niejaki Carcajou, sprawny troglodyta zarządzający Lasem Smoleńskim natychmiast pobiegł do Czerwińskiej z KGP z propozyją wspólnej organizacji obchodów."

  4. Awantura.

  Koncepcja LS (Szekspir - Znaki Pamięci (baloniki) - Apel poległych) plus (dopisz sobie co mówi ci twoja fantazja) jest moim zdaniem o wiele ciekawsza niż marsze z pochodniami, które zdołano już zwekslować na Ku-klux-klan. To samo tyczy ob-ciachu, z komponentem akcyjności, który jest b. oryginalny niż koncepcja Klubów Gazety Polskiej. Jedno słowo Jarosława i odpowiednia promocja i to one "by rządziły" - także dlatego, że są bardziej medialne.

  Zrozumieli to ludzie z PiS w Opolu i Krakowie (LS) i w wielu miastach Polski (ob-ciach) Nie kopiuje się wzorów złych.

  niezalezna.pl versus NE = czyli internet
  GP versus np. Gazeta Warszawska (silna na materiale blogerskim) = prasa

  Sakiewicz versus Łazarz, itd. :)

  By było jasne chodzi mi nie o deprecjonowanie ciężkiej pracy GP, ale o logiczne dopełnienie GP, której tematem wiodącym jest Smoleńsk.

  Gdyby Jarosław tylko chciał mógłby utworzyć równolegle "struktury", które miałyby dodatkową przewagę, bo nie byłyby kojarzone z PiS (dogadane porozumienie). Wyszło by to Polsce na dobre.

  PiS versus OLW, jak wyżej, czyli sojusznik, który nie ma bagażu negatywnego PiS i celuje w elektorat PO i obojętne osoby.

  To małość GP zwycięża (przyzwyczajenie do wyłączności na obsługę i Smoleńska, kasa, która za tym i za obsługą PiS idzie oraz najwyraźniej, nie brane pod uwagę, ambicje polityczne Sakiewicza)

  Zamilczanie ww. inicjatyw jest faktem (czy nie po to jest prasa, by informować?) I z tego co pisze M.S. zwycięża "doktryna" Lipińskiego.

  Ale nie bierze się to bez winy PiS - tej jego części, która wydaje się być zadowolona siedząc w opokach Smoleńska (paliwa starczy na długo - spokojna głowa) oraz, jak sugeruje M.S., "doktryny" Lipińskiego.

  Do tego dochodzą inne dylematy:

  a. brać, czy nie brać władzy po wyborach i sprzątać w niesprzyjających okolicznościach (z Comorrą i całym gronem najemników medialnych) gnój oraz czy brać,

  b. brać czy nie sobie do tego partnerów ... m.in. RPN Nowaka (oni też widać "nic nie dostali", bo wpuszczają luzem Brauna do studia i nie prostują jego herezji)

  c. jaki PiS - zamknięty, czy otwarty

  Stawiam na to że nikt d.... nie ruszy, bo tak jest najprościej i nie wzbudza kontrowersji.

  Co bym zrobił na miejscu J.K. nie wiem, bo nie mam jego wiedzy - czuję natomiast to, że co by się nie stało w Polsce PiS samodzielnie nigdy nie będzie rządzić. Nawet Orban na Węgrzech sam nie rządzi.

  Nigdzie nie jest tez napisane, że za 4 lata nie będzie za późno (a po drodze zobaczysz dużo krwi na ulicach), czy chcemy tego?
 • @Chłodny Żółw
  "Tylko kretyn traktuje blogi niepoważnie, małobystry przeciętniak poważnie, a mądry człowiek je wykorzystuje do swoich celów""
  ----
  Psiakostka!
  I to było nawet wytłuszczone.....
  A cel podany też jest:
  "A piszę to dlatego, bo uważam to za piramidalny błąd i namawiam obywateli by sami weszli w pustą przestrzeń. "
 • @grazss
  "swoich celów" w tym według mnie brak :)
  Ale na bezrybiu dobra i psu mucha...
 • @carcajou
  dlaczego zawsze te "trzecie drogi", "równoległe struktury" kończą nawalaniem w PIS?
  ten schemat mnie nuży, ale też wskazuje intencje...
 • @Łażący Łazarz
  to na wolność słowa trzeba naciągać? o ile wiem zarzuty wobec ne i ciebie są trochę inne. Nie mam na myśli powiązań, a pewnej nieszczerości prz "kombinowaniu" tego niezależnego(?) medium.
  Nie byłeś łaskaw poinformować po co to medium, a blogerzy zapomnieli, nie pomyśleli, że możesz chcieć reaktywować pomysł swojej partii internautów za jego pomocą...
  I tyle. Nieuczciwość w akcie założycielskim.

  pozdrawiam
 • @Łażący Łazarz @carcajou
  "...Dla mnie nie jesteś troglodytą tylko człowiekiem wielkiego serca o ciekawych pomysłach lecz zdziebko za mało nastawiony na słuchanie innych zdań..."

  rozumiesz carcajou/puchatku*?
  tę rolę chcesz grać w tej fatamorganie?

  odpowiedzi na pytania osoby "mało zorientowanej i nieumocowanej", nie znającej co komu w głowie siedzi i o tym nie prawiącej:
  ad1 - brać,
  ad2 - brać partnerów, bo żniwa wielkie
  ad3 - jw. otwarty

  pozdrawiam

  *puchatek - miś o wielkim sercu i malutkim rozumku
 • @afriman
  No cóż, widzę że ci nie dogodzę więc może spróbuj od kogoś innego dostać odpowiedzi na twoje pytania.
 • @afriman
  "ad1 - brać,
  ad2 - brać partnerów, bo żniwa wielkie
  ad3 - jw. otwarty"

  No to jesteś rozłamowcem, choć nawet tego nie wiesz. No ale co ty w ogóle wiesz afrimanie o czystym umyśle*

  *czysty umysł - nie zorientowany, nie umocowany
 • @Łażący Łazarz
  Gdybyś pisał i mówił prościej to uniknąłbyś wielu rozczarowań. Nie, nie mówię że byś nie dostał z buta, ale mniej by było glanujących. No i za mało ruchów wyprzedzających, ale i tak co cię nie zabija to wzmacnia i jakoś idzie do przodu.

  Może to taki modus operandi - głową w mur ? :)
 • @carcajou
  "...afrimanie o czystym umyśle*"

  Dziękuję. Tak, masz rację. Jestem człowiekiem ideii, u którego czysty rozum (umysł), ma przewagę i determinuje rozum praktyczny.

  rozłamowiec? Myślałem, że jest nam po drodze w moim romantyczno - idealistycznym pojmowaniu polityki na zasadzie misji.
  W żadnych oficjalnych wypowiedziach nie znalałem informacji potwierdzających tezy twoje, czy innych głoszących o niechęci do wygrania przyszłych wyborów, czy zasklepienia się we własnym środowisku... a, że ludzie gadają..., no gadają, bo coś tam chcą ugrać.
  Myślisz, że trzeba być umocowanym, by wiedzieć?
  ŁŁ wie? Madziar wie? A Ty wiesz?
 • @carcajou
  usunąłeś swój ciekawy komentarz do mojego wpisu carcajou! nie podobał się tobie, czy może komuś, kto zalecał mniej samodzielnego myślenia?
  Lepiej słuchać innych, jak radził ŁŁ? :-)

  pozdrawiam
 • @afriman
  Tak, to ja. Pozdr.
 • x
  Teraz czas na klinik między ŁŁ, a Carcajou? :p
 • @Torin
  kliny? puchatek nie zauważy, a krzyś klina klinem potraktuje, więc spokojnie.
  Dotknęły mnie (sic!) niektóre zwroty w kierunko carcajou - może to z powodu niewytłamaczalnej, ale obecnej sympatii dla niego za las i sposób bycia (znany z netu), może z niezgody na takie wpisy, takich niby madziarów jak ten powyżej i uprzedmiotowienie niektórych ludzi tam zahaczonych?

  pozdrawiam
 • all
  a czy przypadkiem nie jest tak ze wszystko co się teraz dzieje łącznie z tym tekstem wymierzone jest w przeciwników PO

  zamiast jednoczyć się w walce ze wspólnym wrogiem dajecie ogrywać się jak małe dzieci publikując pseudo brudy na wszystkie strony (gp o ne, ne o gp, s24 o ne, ne o s24...)

  tak więc blogerzy zamiast pisać o Państwie, jego upadku i konieczności przebudzenia jesienią chyba że chcemy 4 kolejne lata oglądać rządy sowieto-liberałów ekscytują się własnymi wojenkami, kto komu bardziej dokopie, kto kogo bardziej oczerni

  ataki na NE pojawiły się ZANIM ŁŁ ogłosił swoją inicjatywę, już wcześniej rozgłaszano plotki szemrane, tekst Ściosa to stek nieudokumentowanych inwektyw, a Wy wdajecie się w to wciągać

  o to im chodzi, by skłócić blogerów, środowiska anty-PO i anty-WSI

  czas na przebudzenie
 • @Acontrario
  "tekst Ściosa to stek nieudokumentowanych inwektyw"

  Ale nie w sposób się do nich nie ustosunkować, wiem coś o tym ... namacalnie.
 • -
  http://www.youtube.com/watch?v=u69XIT-p7gw&feature=related
 • > Madziar Sekator: obiecany komentarz
  »Myślano o Solidarni2010, oraz Nowym ekranie kojarzonym z Lasem Smoleńskim. Nowy Ekran sie nadawał najlepiej, inicjatywa młoda, nieuwikłana (zdziwieni?) ale łatwa do spacyfikowania w razie czego. Bo młoda, bo oparta o środowisko w którym łatwo o nieufność. To prawdziwa polityka, tym się gra od lat.«

  Od samego początku zastanawiałem się dlaczego rola Nowego Ekranu i Lasu Smoleńskiego została wyolbrzymiona. Powodów nie znam, choć mogę się domyślać, lecz upewniłem się i wiem, że rola obu inicjatyw została przejaskrawiona.

  »Póki co niejaki Łazarz, od czasu sprawy Poncka ulubiony autor Jarosława, miał zostać wykorzystany do pogrożenia brudnym paluchem Sakiewiczowi. Padła propozycja by Ekran wszedł w rolę organizatora marszu 10-04-11. Rzecz sie nie udała. Łazarz albo się zorientował, że jest wkrecany w rozbijacką robotę, albo źle z nim rozmawiano.«

  Jeśli już były rozmowy, to rozmówcy MUSIELI wielce przesadzać w kwestii swoich pełnomocnictw do prowadzenia takich rozmów oraz o swoich „mocach sprawczych”.

  »Poszło w teren od Jarosława rozwinięcie Stowarzyszenia Lecha Kaczyńskiego którego powolanie to budowanie struktur równoległych, pozyskanie nowych i wstawienie ich potem zamiast biernych i leniwych z terenu, wyciagnięcie ludzi aktywnych z Klubów GP i postawienie Sakiewicza w głupiej sytuacji, tam gdzie stoi ZOMO.«

  Krótko: KOMPLETNE NIEPOROZUMIENIE, źle zinterpretowane sygnały.

  »Każda strona ma swoje racje. PiS twierdzi, że GP całą swoja popularność zawdzięcza popieraniu Jarosława i sprawie Smoleńska, GP uważa, że tyle czarnej roboty wykonała dla PiS, że powinna zostać doceniona.«

  Zestawienie dwóch skrajnych zdań, które w żaden sposób nie są reprezentatywne. Można i tak, ale po co?

  »Poza tym jeśli PiS nie chce brać 45% tylko 33 to GP powalczy o pozostałe 12.«

  Kompletna bzdura! Kto niby w PiS nie chce wygrać wyborów zadowalając się 33-procentowym wynikiem? PiS zamierza walczyć o jak najwyższe poparcie wyborcze. Owszem, dużo wcześniej wariant na „oddanie” wyborów był rozpatrywany, ale go zarzucono. W tej chwili wspominają o nim w kierownictwie PiS, co najwyżej ludzie mało ambitni.

  »Na razie plan jest taki, że władzy w 2011 nie bierzemy.«

  Właśnie w poprzednim akapicie o tym napisałem. Takie stawianie sprawy, to kompletna bzdura ze strony autora.

  I prawie na sam koniec. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, w jakiej pozycji ustawiłeś się robiąc taką wrzutkę o matce prezesa? Jeśli się nie orientujesz, to jest mi Ciebie po prostu szkoda.

  A na sam koniec powiem tak. Wiele rzeczy, o których pisze w komentarzu było mi znanych od samego początku, ale wolałem się jeszcze upewnić. I żeby była jasność sytuacji – rozmawiałem na ten temat nie z byle kim.

  pozdr
 • @Koteusz
  pan niby madziar nie oczekuje polemiki lub komentarza na poziomie. przybył. napisał. powstał mały tumult, po którym, gdy opadnie kurz napisze kolejny tekst "scalający" prawicę i budujący trzecią siłę...
  szkoda kliknięć na niby madziara, za to nie szkoda rozmawiać z komentującymi te "rewelacje" i działającymi w dobrej wierze.

  pozdrawiam
 • A prawda jest taka
  A prawda jest taka, że jak sie bliżej przyjrzeć srodowiskom prawicowym, to jest rozczłonkowane i skłócone. Każdy ciągnie w swoją stronę, aby jak najwiecej na tym ugrać dla siebie. Nic nie jest ważniejsze od prywaty. Od wieków tak było i dlatego jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Nawet mamy na tę okazję kilka przysłów, których nie ma sensu już przytaczać.
 • pyszne!
  mniam mniam, a jakie proste ;)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31